Gastblogs dragen bij aan platform voor discussie en opinie

May 28, 2007

Zo’n twee maanden zijn wij nu aan het bloggen om een platform voor discussie en opinie te vormen, temidden van de dagelijkse eruptie van nieuwsberichten over duurzaam ondernemen. Wij vinden het belangrijk om in dit geweld onze stem te laten horen. Niet meehuilen met de wolven, maar kritische kanttekeningen plaatsen waar dat nodig is.
Wij schreven onder meer:
* Dat bestuurders van sommige bedrijven zich te eendimensionaal naar aandeelhouders richten en zo met hun rug naar de klanten, medewerkers en maatschappij zijn komen te staan. Ook machtige bedrijven raken aldus ontworteld;
* Dat de aandacht voor klimaatverandering de armoedeproblematiek in de kou zet;
* Dat CO2 emissies beter kunnen worden gecompenseerd door te investeren in onderwijs, dan in het planten van bomen;
* Dat het economisch paradigma ook in duurzaam ondernemen cruciaal is;
* Dat telecommunicatie een wezenlijke bijdrage levert aan de levenstandaard van arme vissers in ontwikkelingslanden;
* Dat bedrijven in een spagaat kunnen komen en dat duurzaamheid en compliance moeten samenwerken om het tweekoppige monster te verslaan;
* Dat wij in het westen afmoeten van de “Economy of Fear” en een voorbeeld moeten nemen aan de “Economy of Hope”, die we in emerging markets ervaren.
Wij weten dat onze weblog al steeds meer wordt gevonden en gelezen. Wij hopen u, lezer, nog meer te kunnen verleiden uw mening en reactie achter te laten. Die reactie zal een bijdrage zijn in de discussie waar wij naar uit zien.
Om de platform-functie meer vorm te geven is het idee ontstaan om ook gastblogs te plaatsen. Willem Lageweg, directeur van MVO Nederland was onze eerste gastblogger. Mocht u belangstelling hebben om uw standpunt te publiceren en uw mening niet als reactie op een van onze stukken kwijt kunnen, laat ons dat dan weten. Wellicht kan een gastblog dan uitkomst bieden. Indien u daarvoor belangstelling heeft, of indien er duurzaamheidsonderwerpen zijn waarover u onze mening wilt weten, stuur dan een mail naar: wouter.scheepens@triple-value.com

Share this article with :
share share share

Comments on this blog



There are no comments on this blog

Your comment



Name * :
E-mail :
Show my e-mail on the website
Message * :